AKTUALNOŚĆ PIERWSZA, czyli co nas czeka na Festiwalu:

Ars moriendi

Środa, 5 sierpnia, godz. 19.00

Bastarda Trio w dobie epidemii Covid-19 przypomni projekt Ars moriendi - muzyczne przejście przez rytuał śmierci i pogrzebu w średniowieczu i renesansie. Autorskie improwizacje reinterpretować będą twórczość Guillauma Du Fay, Cristóbala de Moralesa, Josquina Desprez i Costanzo Festy.
 

Po sąsiedzku

Piątek, 7 sierpnia, godz. 19.00

Członkowie zespołu Hashtag Ensemble wystąpią z premierowym programem polsko-niemieckim, który zostanie powtórzony dwa tygodnie później w Poczdamie na festiwalu Intersonanzen. W programie prawykonania kompozycji Wojciecha Błażejczyka, Jacka Domagały, Thomasa Gerwina, Aleksandry Kacy, Gisberta Naethera, Dariusza Przybylskiego, Jarosława Siwińskiego i Lothara Voigtländera.
 

Struna i miech

Sobota, 8 sierpnia, godz. 19.00

Karolina Mikołajczyk i Iwo Jedynecki zaprezentują polskie utwory na skrzypce i akordeon, w tym prawykonania i kompozycje dedykowane temu znakomitemu duetowi (Marcin Błażewicz, Andrzej Karałow, Wojciech Kostrzewa, Jacek Sienkiewicz, Ignacy Zalewski). Usłyszymy także niezwykle interesujące transkrypcje utworów Mieczysława Wajnberga i Krzysztofa Pendereckiego.
 

Ars vitae

Niedziela, 9 sierpnia, godz. 19.00

Krzesimir Dębski (skrzypce) i Tadeusz Sudnik (elektronika) to zderzenie skrajnie odmiennych, wydawałoby się: niemożliwych do pogodzenia, światów muzyki improwizowanej. To inspirujące spotkanie niech będzie symbolem wyjścia z czasu pierwszej, i oby  ostatniej, XXI - wiecznej pandemii. Tytuł koncertu - Ars vitae - powinien być dobrą ku temu wróżbą.